починато дете

Пронајдени се 14 резултати на тема „починато дете“
Регион

ТРАГЕДИЈА ВО ЗАГРЕБ: 13 годишно дете испило енергетски пијалак, па додека си играло пред зградата се срушило на земја и не се разбудило

Тринаесетгодишно момче од Загреб починало на Клиничкиот центар во хрватската престолнина откако, како што пренесуваат хрватските...
Познати

Додека српската пејачка се породувала детето на нејзината сестра починало- ова е морничавата трагедија која ги трогна сите (ФОТО)

Српската пејачка Билјана Сечивановиќ животот ниту малку не ја поштедил. Во подобар свет заминала од своето село во Чачак, а кога успеала...
Вести

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Почина седумгодишно дете, по овие видливи симптоми телото веднаш било дадено на обдукција

Седумгодишно дете без знаци на живот било донесено вчера во болницата во Велес. Лекарите се обиделе да го реанимираат, но безуспешно. Случајот...
Вести

Фондот им префрли вина, таткото на Ева одговара: Пристигна понуда од германската болница, но ФЗОМ не ми даде да го лекувам детето!

Моето дете ништо не може да го врати. Јас собрав од донации 200.000 евра, но сега сè е залудно. Велам дека не е точно тоа што се кажува за обидот...