починати

Пронајдени се 190 резултати на тема „починати“
Вести

Бројот на починати можеше да биде многу помал: Колку македонски граѓани ја загубија битката со коронавирусот од почетокот на пандемијата?

Според најновиот извештај од Министерството за здравство, во Македонија од почетокот на пандемијата досега како последица од компликации...
Вести

„Кога 46 луѓе починуваат поради корона, а премиерот и министерот за здравство возат мотори, тогаш тоа се одлепени убијци на својот народ“

Денес починаа 46 лица, но тоа не ги засега прво повиканите, Филипче и Заев. Тие наместо грижа за здравјето на граѓаните си возат мотори....
Општини

НАЈЦРН КОВИД ДЕН ВО ШТИП: За 24 часа починаа петмина пациенти – ситуацијата е алармантна и во штипскиот Затвор

Најцрна Ковид статистика за Штип од почетокот на пандемијата. Во изминатите 24 часа во Ковид центарот починаа петмина штипјани, на возраст...
Вести

Додека Филипче убедува дека се под контрола, се поголем број на граѓани сведочат за загуба на блиски лица кои починале

Бројот на починати од корона во периодот драстично се зголеми. Само во последната недела починаа околу  270 лица како последица од КОВИД-19.  Се...