почината

Пронајдени се 49 резултати на тема „почината“
Познати

И Адријана Алачки се огласи по семејната трагедија – заедно се радувавме и плачевме, барем сега почивај во мир (ФОТО)

Адријана Алачки сподели емотивна посвета која изненади многумина. Популарната пејачка и авторка на телевизискиот проект „Вкусот на...
Познати

Трагична вест од соседството – почина младата манекенка која никој не сакаше да ја ангажира на почетокот на кариерата поради висината (ФОТО)

Како бомба вчера одекна информацијата дека на 28-годишна возраст починала популарната српска манекенка Бојана Шарац. Според неофицијални...
Познати

Свршеницата на познатиот пејач починала во сон на денот на нивната свадба – ден претходно славела моминска вечер (ФОТО)

Познатиот пејач Том Ман потврдил дека неговата свршеница Даниела со која има и син одненадеж починала во сон. Таа имала само 34 години...
Познати

ПОРАНЕШНИОТ ФУДБАЛЕР НА ЧЕЛЗИ ЗАВИЕН ВО ЦРНО – почина неговата сопруга со која имаше двегодишен син, не ја издржала најтешката ноќ (ФОТО)

Страшната вест дојде од Австралија. Трагично почина сопругата на Улис Давила, поранешен фудбалер на Челзи: – Жалиме од информацијата...
Познати

СКРШЕНА ОД БОЛКА СЕ ОГЛАСИ ДОЦНА ВО НОЌТА – боли, боли, боли, македонската водителка потресно се прости од својата ќерка која почина

Мојот ангел ми одлета, напиша пејачката Јулија на својот Фејсбук профил простувајки се од нејзината ќерка андријана, која утрово ја...
Вести

Почина една од првите возачи жени во ЈСП: Патниците прво се плашеа да се возат со Весна, потоа ја нарекуваа Шумахер!

На 50-годишна возраст почина Весна Најдоска, професионален возач во ЈСП, а пријателите и колегите на социјалните мрежи се простуваат...
Познати

Сите ја паметат од оваа српска хит серија, па потоа беше заборавена од сите – денес си замина тивко и во болка по борбата со тешката болест

Српската актерка Весна Малохоџиќ почина денеска во Белград на 74-годишна возраст по долго и тешко боледување, соопшти Здружението на...
ТВ и Филм

Почина легендарната италијанска актерка – немаше маж што не ги гледаше нејзините филмови по неколку пати, беше вистински секс симбол

Италијанската филмска ѕвезда Моника Вити почина на 90-годишна возраст. Веста за смртта на глумицата ја објави нејзиниот сопруг Роберто...
Познати

Страшна трагедија во Белград – 22 годишната инфлуенсерка и блогерка си го одзеде животот, илјадниците следбеници останати во шок

Синоќа починала Кристина Ѓукиќ, српска гејмерка, јутуберка и инфлуенсерка. Таа имаше 21 година. „На наше големо жалење, морам да ве информирам...