почината жена

Пронајдени се 26 резултати на тема „почината жена“
Вести

Мајка ми испушта душа, Брза помош не доаѓа: Скопјанка починала откако не дошле лекари бидејќи немале возило (ФОТО)

На социјалните мрежи попладнево се шири статус преку кој се бара итно пружање на помош на жена болна од рак. Нејзината ќерка преку статус...
Хроника

Почината жена пронајдена во стан во Битола- не се јавувала на мобилен и не ја отворала вратата, телото на обдукција

Во СВР Битола, Н.С. (35) од Битола пријавила дека се сомнева дека Ј.Т. (81) која живеела сама на улица „Партизанска“ во Битола е почината,...
Хроника

Обвинителството со информации за сообраќајката во Гостивар: Жената минувала на пешачки, повредите биле смртоносни

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи врши...