почеток

Пронајдени се 15 резултати на тема „почеток“
Вести

Вархеји од Тирана: Албанија ги исполнува условите за почеток на преговори со ЕУ, Македонија да продолжи со реформите

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, изутринава на Тиранскиот Форум изрази силна поддршка за отворањето на преговори со Албанија,...
Вести

Милошоски: Осуда на бугарскиот меморандум и апел до земјите членки на ЕУ, ЕК и ЕП за безусловна одлука за почеток на преговорите

Осуда на бугарскиот меморандум и апел до земјите членки на ЕУ, ЕК и ЕП за безусловна одлука за почеток на преговорите со Европската...