победници

Пронајдени се 5 резултати на тема „победници“
Музика

ЕВРОВИЗИЈА НА НИТУ ЕДЕН ПОБЕДНИК НЕ МУ ГО ДОЗВОЛИЛА ОВА – Украина ќе биде исклучок, еве што најавуваат да направат победниците

Оркестарот Калуш објави дека и победничкиот трофеј ќе биде ставен на аукција, а приходите ќе бидат наменети за поддршка на украинската...
Музика

Победниците се вратија во Украина – беа пречекани на граница од војниците кои заедно со нив ја пееја песната, еве што добија штом се вратија дома (ВИДЕО)

Украинскиот бенд “Kalush Orchestra” се врати дома во Украина по победата на годинешната Евровизија во Торино, Италија. Членови на украинскиот...