победа

Пронајдени се 91 резултати на тема „победа“
Вести

Се плашат да го спомнат името Македонија: Заев, Пендаровски и Шекеринска победата над Германија ја честитаа само со едно „Браво“!

Државниот врв го честиташе големиот усхех на макдонската репрезентација против Германија. Но, подобро да не го направае бидејќи никој...
Ракомет

Македонија ја совлада селекцијата на Чиле и се пласираше во следниот круг од натпреварувањето на СП во ракомет

Ракометната репрезентација на Македонија ја оствари првата победа на светското првенство и се пласираше во следниот круг од натпреварувањето. Имено...
Фудбал

Гвардиола: Манчестер сити се обидува да победи на секој натпревар, затоа, ние сме четири години по ред во финалето на ЕФЛ

Тренерот Манчестер сити, Пеп Гвардиола по триумфот над Бирмингем (3:0) во ФА Купот, рече дека неговите избраници на секој дуел одат не...