победа

Пронајдени се 52 резултати на тема „победа“
Вести

Мисајловски: И покрај целиот изборен фалсификат и поткуп од владеачката партија, со многу труд и работа успеавме да победиме во ИЕ2

Тргнавме со негативни анкети од сите страни, но со многу труд, работа и посветеност успеавме да победиме во изборната единица 2, пишува...
Вести

Јанушев: По големата победа на 15-ти јули ќе работиме интензивно и напорно за враќање на македонското национално достоинство, тоа е нашиот аманет!

Вечерва од Пробиштип генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 3 Игор Јанушев ги запраша членовите на СДСМ и неговиот против...
Вести

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ се обврзува по победата на 15-ти јули да ги заложи сите капацитети од сферата на здравството, со цел подобрување на истото низ целата земја

Во рамките на посетата на Општина Бутел, остварив средба и со здравствените работници. Поразговаравме за здравствената криза предизвикана...