плинска боца

Пронајдени се 21 резултати на тема „плинска боца“
Хроника

ДРАМА ВО ОВОЈ МАКЕДОНСКИ ГРАД – жена предизвикала пожар на терасата од плинска боца, па истата ја фрлила врз две паркирани возила кои се запалиле!

Жителка на Дебар откако со плинска боца предизвикала пожар на балконот, истата ја фрлила преку балкон по што биле опожарени два автомобила. –...
Вести

Четворица од седумте пациенти по трагедијата во Романовце се во животна опасност- меѓу повредените бремена жена и уште едно дете!

Министерството за здравство преку соопштение до јавноста информира дека во текот на денешниот ден во Клиничкиот центар во Скопје примени...
Вести

ДВАЈЦА ВО ЖИВОТНО ЗАГРОЗУВАЧКА СОСТОЈБА: По трагедијата во Романовце дел од повредените на КАРИЛ, дел на пластична хирургија

Како последица од експлозија на плинска боца во кумановско Романовце четворица повредени на возраст од 30 до 54 години завршија на скопските...