Плетвар

Пронајдени се 24 резултати на тема „Плетвар“
Вести

Втор ден на Плетвар хаос: Снегот ги изненади надлежните среде февруари, заглавените 50 камиони никако да тргнат (ВИДЕО)

Втор ден продолжува хаосот на Плетвар и околните патишта откако снегот како и вообичаено ги изненади надлежните за расчистување на...
Вести

ПЛЕТВАР БЛOKИPAH: Тутунарите на протecт, барале средба со министерот- им одговориле „кои сте вие па со министерот да се сретнете“?!

Прилепските тутунари излегоа на протест блокирајќи го преминот кај Плетвар. До Нова Година откупот и исплата на тутунот во прилепскиот...
Хроника

Пожарникарите пет часа ги ваделе телата на загинатите – Фотографии од местото каде двајцата прилепчани излетаа кај Плетвар

Двајца прилепчани го загубија животот во тешката сообраќајна несреќа која се случила ноќта неделата кон понеделникот, 20-тина минути...
Хроника

Тешка сообраќајка на Плетвар: Се судрија два камиони, пожарникари го сечат еден од камионите за возачот да излезе (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Тешка сообраќајка денеска се случи на Плетвар. Според информациите во неа учествувале две товарни возила. Како што пишува Прес24 еден...