Пленковиќ

Пронајдени се 5 резултати на тема „Пленковиќ“
Вести

Благодарение на Заевото владеење, наместо датум за ЕУ ќе добиеме „ јасна рамка“ – потврди и претседавачот Хрватска

Премиерот на Хрватска, Андреј Пленковиќ, изјави дека хрватското претседавање со Европската Унија преку Самитот во Загреб во мај годинава...