плати

Пронајдени се 95 резултати на тема „плати“
Вести

„Заев зголемува плати селективно на администратици во 30 институции со што врши предизборен поткуп, а нема пари за сервисирање на противпожарна опрема“

Во недостиг на проекти кои ќе донесат добробит за граѓаните, Зоран Заев почна со предизборен поткуп и тоа внимавајте, селективно само...
Вести

Ништо од ветувањето на Филипче: Вработените во здравството нема да го добијат најавеното покачување на платата

Министерот за здравство Венко Филипче ги извиси вработените со здравствениот сектор. Според информациите на Курир, вработените мартовската...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Ги видовме платите на министрите, сега да видиме до каде се постапките за криминалите на тие министри заглавени во државните лавиринти

Додека пола милион граѓани живеат со 2 евра на ден видовме дека Заев и неговите министри земаат по три просечни нето плати месечно, велат...
Вести

ДОДЕКА НАРОДОТ ГЛАДУВА МИНИСТРИТЕ СЕ БОГАТАТ: Еве колкави плати земаат во Владата, Заев зема највисока, втор е Спасовски (ФОТО)

Владата ги објави платите на премиерот, вицепремиерите и министрите во новиот мандат. Најголема плата зема премиерот Зоран Заев кој...