Платформа за родова еднаквост

Пронајдени се 4 резултати на тема „Платформа за родова еднаквост“
Вести

Платформа за родова еднаквост: ЈО да го расчисти случајот „Јавна соба“ и да започне да работи на случаите на родово-засновано насилство

Платформата за родова еднаквост денес одржа прес-конференција на која упати барања до Јавното обвинителство и Советот на јавни обвинители...
Вести

Платформата за родова еднаквост повторно на марш на 8 март, итно преземање на мерки за расчистување на случајот „Јавна соба“

Платформата за родова еднаквост, мрежа од здруженија кои работат на унапредување на родовата еднаквост и организатори на протестите...