Пласница

Пронајдени се 10 резултати на тема „Пласница“
Вести

Заев своеглаво турка изборен процес во Штип и Пласница, а бројот на новозаболени и починати од Ковид-19 вртоглаво расте

Секојдневно се зголемува бројот на заболени од Ковид-19 вирусот во затворите низ Република Македонија, а затворениците немаат соодветни...
Вести

ДИК: Да се почитуваат протоколите за Ковид-19 за локалните избори во Штип и Пласница, одреден редоследот на кандидатите

Членовите на Државната изборна комисија денеска извршија жребување за редоследот на кандидатите на локалните избори во Штип и Пласница,...
Вести

Мицкоски: Избори во Штип и Пласница ќе значат дополнително загрозување на здравјето на граѓаните, треба да се однесуваме одговорно

-Ситуацијата е алармантна. Прашање е на време кога ќе надмине бројката преку 1500-2000 заразени. И сега што треба ние да правиме, да влеземе...