планински превој стража

Пронајдени се 8 резултати на тема „планински превој стража“
Вести

На најпознатиот планински превој утрово снег- внимателно возете и кон Маврово, еве ја деталната состојба на патиштата

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интензитет провејува во Маврово и на планинскиот премин...