план

Пронајдени се 18 резултати на тема „план“
Вести

Откриен пеколниот план на Путин, Украинците стигнале до важен документ кој открива за колку дена се планира нивно покорување

Генералштабот на украинската армија тврди дека дошол во сопственост на руски воен план на 810-та поморска бригада на Црноморската воена...
Скопје

Ѓорѓиевски на барање на граѓаните го стопираше планот за изградба на 99 згради во Расадник, градоначалникот најави борба против урбаната мафија

Градоначалникот на Кисела Вода Орце Ѓорѓиевски на барање на граѓаните го стопираше планот на претходната локална самоуправа за изградба...
Регион

Ќе бидат отворени и граничните премини со Македонија: Денеска ќе биде презентиран планот за отворање на туризмот во Грција

Планот на грчката Влада за безбедно отворање на туризмот, како и кампањата на грчката национална туристичка организација, вечерва ќе...
Регион

Претставен планот за претстојната летна сезона: Без тестови и без карантин, странските туристи слободно ќе пристигнуваат во Грција

Во две фази, едната за домашниот на 25 мај, другата за странскиот, на 15 јуни Грција одново се отвора за туризмот, преку владиниот план „...