питер шмајхел

Пронајдени се 4 резултати на тема „питер шмајхел“
Фудбал

Данскиот голман проговори за натпреварот со Финска: УЕФА изјави дека фудбалерите инсистирале да го завршат мечот, но тоа не е точно!

Легендарниот дански голман Питер Шмајхел проговори за ситуацијата со натпреварот Данска – Финска (0:1) во првото коло од групната фаза...