писмо

Пронајдени се 27 резултати на тема „писмо“
Занимливости

Девојче од Сараево ѝ испратило писмо на кралицата Елизабета, следуваше изненадување кога пристигна одговорот! (ФОТО)

Асја Исовиќ е 9-годишно девојче од Сараево. Таа решила да ѝ прати разгледница на кралицата Елизабета и песна, а сосема неочекувано добила...
Познати

Семејството на Шабан два дена по погребот се огласи во јавноста: Никој не очекуваше вакво нешто од неговата сопруга и деца! (ФОТО)

Семејството на трагично загинатиот пејач Шабан Шаулиќ два дена по неговиот погреб собра сили и се обрати до јавноста преку отворено...
Живот и стил

Цел живот се срамел од својата мајка, а кога го напуштила добил писмо кое го натерало да се покае за се` што и` сторил

Веќе некое време низ интернет кружи приказна од непознат автор за синот кој се срамел од својата мајка. Веројатно е фикција, но вреди...
Вести

Јован Донев за писмото на Груевски: Со одобрениот азил се потврдува тврдењето дека во Македонија има политички прогон!

Поранешниот дипломат и долгогодишен професор по политички науки, Јован Донев, во коментар за „Економски Лидер“, го анализира писмото...
Занимливости

ФОТО: Одлучил да му испрати честитка на својот татко во рајот, а одговорот кој го добил ќе ви го стопи срцето

Седум годишниот Џејс пред четири години го изгубил својот татко во сообраќајна несреќа. Тој и неговата сестра се трудат да го зачуваат...
Познати

За време на СП ја засака цела нација, сега удри по неа: Писмото на Колинда по повод смртта на Оливер ја дигна Хрватска на нозе

Претседателката на Хрватска која стана симбол на СП во Русија и миленичка на целата нација сега е на мета на целата нација. Имено таа...