писмо

Пронајдени се 58 резултати на тема „писмо“
Вести

СИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА: Протекоа детали за емотивното писмо што Хари му го испрати на својот татко пред да се врати во Велика Британија

Пред да се врати во Велика Британија за последното збогување на принцот Филип, принцот Хари испрати писмо до неговиот татко, принцот...
Вести

Матурант со писмо: Живееме во општество каде што главна вест е развод на брачни парови, а немаме точни информации дали бојкотираат „мали изолирани групи“ или пак 78 % од матурантите?

Актуелна тема периодов во јавноста е полагањето матура. Таа тема донесе многу несогласувања меѓу министерката за образование, Мила...
Вести

Биолозите, хемичарите, технолозите и физичарите со забелешки на најавените реформи на Царовска во образованието

Македонското биолошко друштво (МБД), Сојузот на хемичари и технолози на Македонија (СХТМ) и Друштвото на физичари на Македонија (ДФРМ),...
Вести

Мицкоски со писмо до Здружението “ХОПС – Опции за здрав живот“ по повод светскиот ден за борба против ХИВ/СИДА

Во моменти кога вниманието на целиот свет е насочено кон борбата против пандемијата и кризата предизвикана од вирусот КОВИД-19, не смееме...
Вести

Потресно писмо до Филипче: Го фрлија во вреќа како ѓубре, го водевте како заразен од Ковид-19, а почина од тромб

Филип Трендафиловски преку социјалните мрежи со потресно писмо му се обраќа на министерот за здравство Венко Филипче по смртта на неговиот...
Вести

„Почивај во мир мила“ – Емотивно писмо за здравствената работничка од Охрид која ја изгуби битката со Ковид-19

Откако почна пандемијата со Ковид-19, голем број од медицинските работници во болниците низ земјава беа заразени со вирусот. Иако голем...