пиперки

Пронајдени се 25 резултати на тема „пиперки“
Храна и пијалаци

Не е доцна да ја збогатите зимницата: Направете си пиперки на начин кој ќе му се допадне на целото семејство

Сигурно веќе си подготвивте ајвар, лутеница и туршија за зимница. Но, не е доцна да си се обезбедите со уште нешто. Ќе уживате во најубавиот...
Храна и пијалаци

Запечени ПОЛНЕТИ ПИПЕРКИ: Совршен ручек на ПОЛЕСЕН и поинаков начин, идеален за оние кои немаат време да готват

Многумина тврдат дека се подобро дури и од стандардните полнети пиперки Кога доаѓаат летните денови, полнетите пиперки се број еден...