пиом

Пронајдени се 15 резултати на тема „пиом“
Скопје

ВИДЕО: Масовен обид за поткуп во Пензионерскиот дом Аеродром од страна на вработени во ПИОМ – се делат пари, кеси со намирници и програми за Шилегов

Нервозата и очајот расте кај СДСМ на само 2 дена пред крајот на овие локални избори. Масовен обид за поткуп се случува денеска во Пензионерскиот...
Вести

Во 2011 година доби отказ, а откако ја назначија неговата сопруга за директорка на ПИОМ му дојдоа петте минути за одмазда (ВИДЕО)

Поранешниот заменик директор на Фондот за пензиско и инвалидско осигурување Томче Ѓуровски откако во 2011 година беше разрешен од функцијата,...
Вести

Арсовски: Кој ќе понесе одговорност за скандалот тежок десетици милиони евра- дали Царовска ќе си даде оставка или директорот на ПИОМ Зењели?

Кој ќе сноси одговорност за скандалот со ПИОМ? Дали Мила Царовска или директорот на ПИОМ Шаип Зењели? СДСМ за да го покрие својот неуспех...
Вести

Експертите за 19-те милиони евра кој недостасуваат од ПИОМ: Ако ова беше случај со приватна компанија ќе имаше апсења уште одма

Економскиот експерт Павле Гацов кој воедно е и претседател на Здружението на даночни советници на Репулика Македонија, во своето гостување...