пино секондо

Пронајдени се 25 резултати на тема „пино секондо“
Вести

Пред една година исчезна Пино, па беше убиен: „Дојдете на мирен протест за сите исчезнати, убиени и починати деца“

На десетти декември навршува една година од исчезнувањето на Пино Секондо. Неговата мајка Маја Трпковска најави дека по тој повод во...
Вести

Втор дел од исповеста на мајката на убиениот Пино: Ангела се` признала во полиција- ќе закопам само четири коски

Маја Трпковска, во вториот дел од разговорот за „Магазин“ откри дека неколку години од својот живот семејството го поминало во Романија. Во...