Пинета Секондо Пино

Пронајдени се 21 резултати на тема „Пинета Секондо Пино“
Македонија

Мајката на Пино даде исказ во Обвинителство: Убијците не треба да излезат од затвор, ќе се борам да добијат доживотна казна!

Очекувам доживотна казна и ќе се борам за доживотна казна, истакна мајката на убиениот Пино Секондо, Маја Трпковска, која денеска даде...
Вести

Јоци: Заев претпочита да му праќаат срценца и други романтични емотикони, а не да го прашуваат што работи Оливер Спасовски

Новинарката Јорданка Ивановска Јоци со критики до премиерот Зоран Заев по изјавата на мајката на исчезнатиот Пино Секондо дека Заев...
Вести

Мајката на исчезнатиот Пино очајно бара помош: Три месеци го нема, а полицијата не презема ништо за пронаоѓање на нејзиниот син!

Не знам дали мојот син е жив, дали јаде, дали спие, дали му е ладно… Ова не е живот. Како јас да живеам, а да не знам каде е, како е и што прави...