пилешко месо

Пронајдени се 15 резултати на тема „пилешко месо“
Вести

САД: Првпат е одобрена продажба на пилешко месо одгледувано во лабораторија, остануваат уште неколку проверки за да биде достапно на јавноста

По одлука на американската Администрација за храна и лекови, компанијата „Апсајд фудс“ (Upside Foods) наскоро ќе може да продава пилешко...
Храна и пијалаци

Подгответе го пилешкото на бабски начин: Овие вкусни рендани шницли од БЕЛО МЕСО сигурно нема да ги направите само еднаш (ВИДЕО)

Пилешкото никогаш не е лош избор, а можностите за негова подготовка се многубројни. Во денешниот рецепт, баба нуди посебен и интересен...
Вести

ФОТО: Во контејнер со пилешко месо нарачано од фирма од Македонија, албанската полиција заплени 45,5 кг. кокаин

Албанската полиција синоќа, во пристанишниот град Драч запленила 45,5 килограми кокаин, чија крајна дестинација била Северна Македонија. -Дрогата,...