пијалак

Пронајдени се 21 резултати на тема „пијалак“
Храна и пијалаци

Напиток кој ги чисти црниот дроб, бубрезите и жолчката: Се подготвува за 1 минута, а потребни ви се само овие 3 моќни намирници

Толку е хранлив што може целосно да го замени вашиот вообичаен појадок. Овој напиток се состои од овошје и зеленчук богати со флавоноиди...
Храна и пијалаци

Напиток од 2 состојки – чудо за вашиот организам: Испијте го ова пред спиење и оставете го телото да се регенерира

При спомнувањето на бананите, повеќето луѓе мислат на голем број калории. Бананите се калорични, но можат да направат чуда за вашето...
Храна и пијалаци

Доволна е една мала чашка: Овој напиток е вистинска „бомба“ за крвната слика, го чисти организмот а се пие 20 дена

Моќните својства на ѓумбирот се добро познати илјадници години, но многумина не можат да пијат чај од овој лековит корен цел ден. Се...
Храна и пијалаци

4 НАПИТОЦИ ПРОТИВ НЕСОНИЦА, ЗА СЛАБЕЕЊЕ И ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ИМУНИТЕТ: Испијте еден пред спиење, чудесно делува на организмот!

Познато е дека шолја топло млеко ни помага полесно да заспиеме, но има и поздрави опции за борба против несоницата. Ви носиме рецепти...
Храна и пијалаци

ВКУСЕН СОК КОЈ ГИ ТОПИ КИЛОГРАМИТЕ! Започнете го секое утро со овој пијалак и доведете ја линијата во ред!

Ако се борите со вишокот килограми, овој пијалак ќе ви помогне да го решите тој проблем Состојки: голем грејпфрут 1/4 лимон парче ѓумбир Подготовка: Овошјето...
Храна и пијалаци

Овој зачин согорува калории со неверојатна брзина: Сите го имате дома, еве каков пијалак треба да направите

Тоа е зачин кој сите го имаме во кујната и многу го користиме, но не знаеме дека може да ни помогне да изгубиме тежина, доколку го користиме...
Храна и пијалаци

Сигурно ги имате дома: Искомбинирајте ги овие четири намирници и килограмите сами ќе исчезнат

Овие четири состојки се присутни во речиси секоја кујна, а кога ќе ги искомбинирате, ќе добиете идеален пијалак за согорување на мастите. Зеленото...