петровец

Пронајдени се 15 резултати на тема „петровец“
Скопје

Митевски: Обезбеден е паркинг за амбулантата во Петровец, во изработен е проект за изградба на нова детска градинка

Во населеното место Петровец на ул.22 по завршувањето на канализационата мрежа извршивме целосно асфалтирање на истата, во должина од...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ на трибина во Петровец: Народот е едногласен дека живееме период на историска срамота за Македонија

На вечерашната трибина на ВМРО-ДПМНЕ во Петровец на која говорници беа доц. д-р Викторија Трајков, координатор на Канцеларијата за меѓународна...
Хроника

Драма во Петровец, повредени три лица: Еден тврди дека тинејџер пукал во него, а изјавата на другиот е шокантен пресврт

На 16.04.2020 околу 14:00 часот во Полициска станица Петровец, Е.Л.(39) од с.Чифлик, скопско, кој бил повреден во ногата, пријавил дека во 13:45 часот...