петре шилегов

Пронајдени се 289 резултати на тема „петре шилегов“
Вести

Попова: Шилегов помина две години како крадоначалник, но наместо нов мост преку Вардар во Ѓорче и продолжување на Илинденска тој си изгради викендица во Маврово

Две години Петре Шилегов. Две години измами. Две години неработа и неспособност. Две години Скопје стои во место, ова денеска преку прес-конференција...
Вести

Анима Мунди до Шилегов: Место да не броите нас избројте ги убиените животни, платените отштети и глутниците кои вашето неработење ги создаде на улиците

Повеќе од половина година се оправа, доправа, па одново конструира и гради стационар Вардариште, помпезно најавувано преку отворање...
Скопје

Шилегов збунет: Наместо електронска говори за електрична аукција за Градската куќа- знае па не знае од што е загадено Скопје

Администрација на Град Скопје нема да остане во бараките, изјави градоначалникот Петре Шилегов во гостувањето на телевизија Телма....
Вести

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Скопје се дави во смет и депонии, а Шилегов нема решение и печали на грбот на скопјани

Скопје се дави во смет и депонии, а Шилегов нема решение и печали на грбот на скопјани, ова денеска преку соопштение го истакна Советничката...
Скопје

„Шилегов излажа дека испратил барање за учество во работна група, криминалот со продажбата на градската куќа не може да се сокрие“

Шилегов ја излажа уште еднаш јавноста. Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема добиено барање за назначување на преставник кој ќе го мониторира...
Скопје

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов да одговори дали новата градска куќа ја продава за да ја земе неколку децении старата зграда на ЕСМ?

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје го повикува Шилегов да не се крие и да одговори за најновиот скандал со бонбона бизнисот...
Вести

Шилегов оптимист дека водата на Вардар ќе стане сина до крајот на 2023 година- градските власти 24 часа молчат кој ја загадува реката

Градоначалникот на град Скопје кој се „колнеше“ дека градот Скопје ќе го направи европска метропола, наместо тоа речиси го уништи...
Скопје

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов крати од капитални проекти, зголемува паушали на одборите, и обезбедува нови 180 партиски вработувања

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија“ ја информира јавноста за неколку скандалозни одлуки предложени...
Скопје

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: На повидок нов скандал, дали Шилегов ќе ја отуѓува на приватна компанија новата градска куќа?

Крадоначалникот Петре Шилегов пред нова бонбона бизнис типична за власта. Сомнежите се дека Градот Скопје по насока на Шилегов преземал...
Вести

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ апелира Шилегов да не прави гол популизам од проектот за изградба на вијадукт на Вардар и подземен тунел под Скопското Кале

Проектот кој е далеку од почетна градежна реализација треба да биде со одобрение на граѓаните и точна анализа дали истиот ќе ја наруши...
Скопје

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје: Крокодилските солзи на милионерчето Шилегов за скопската пожарна се лажни, еве ја вистината

Во интерес на вистината и фактите, Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на град Скопје го истакнува следново: Во продолжение...