петра квитова

Пронајдени се 10 резултати на тема „петра квитова“
Останати спортови

Со нож се обиде да и ја исече раката, а годинава на Ролан Гарос не загуби ниту еден сет- познатата тенисерка денес непрепознатлива

Чешката тенисерка Петра Квитова, ја победи Жанг Шуаи од Кина, во осминафиналето на Грен слемот Ролан Гарос. Во меч што траеше еден час...
Останати спортови

Драматичен пресврт: Пред две години крадец ќе ја оставеше без прсти, сега е во финале на Австралија Опен (ВИДЕО)

Најдобрата чешка тенисерка која по бројот на трофеи може да се мери дури и со Серена Вилијамс, вели дека сонува и дека не е реално тоа...