петковден

Пронајдени се 6 резултати на тема „петковден“
Познати

Никој не веруваше дека Кија Коцкар е волкав верник – таа го одбележа денешниот празник: „Симболично, само за мене“ (ФОТО)

Пејачката Кристина Кија Коцкар со новата објава на Инстаграм ги воодушеви следбениците и откри дека го слави Петковден. Пејачката подготви...
Живот и стил

Ни доаѓа празникот кој се прославува во секој крај – во среда жените никако не треба да го прават ова, еве ги обичаите

Во среда на 27 октомври се празнува Преподобна Параскева-Петковден. Во народот позната како света Петка. Родена е кон крајот на деветиот...