петар василев

Пронајдени се 6 резултати на тема „петар василев“
Вести

Василев: Аболицијата на Иванов се уште е на сила и има правна последица, судските постапките мора да се запрат и да не се кршат законите

Во интервју дадено за емисијата „Несомнено“ на Катерина Гетева, Петар Василев, адвокат на одбраната на обвинетите во случаите на Специјалното...
Вести

Василев: Поради политички притисок на судиите не им се овозможува да судат според законите и правото, непристрасно и професионално

Адвокатот на одбраната на обвинетите од случаите на Специјалното јавно обвинителство, Петар Василев во вчерашното интервју во емисијата...