петар атанасов

Пронајдени се 24 резултати на тема „петар атанасов“
Вести

Атанасов: Ставовите на Мицкоски за неприфаќање на уставните измени по секоја цена се разумни и рационални, за разлика од Ковачевски

Европската унија е последен спас, односно последна сламка за спас на владата на СДСМ и Димитар Ковачевски и дека по секоја цена сакат...
Вести

Атанасов: СДСМ не дозволи преродба во државата, крупните прашања се решаваа во одредени центри на моќ, пример за тоа е приватниот разговор на Заев со Меркел

Што имаше поприродно од тоа јас да бидам министер за образование, со сите ингеренции кога пет години ја работев програмата на СДСМ за...
Вести

Атанасов: Заради неспособноста, кадровската политика и лошото решавање на националните интереси, Ковачевски и СДСМ како коалиција не заслужуваат веќе да ја водат Македонија

„Ковачевски е делигиран човек од еден или од два центри на моќ и без никаков легитимитет мисли дека е премиер на оваа држава и влече...
Вести

Атанасов: СДСМ направи катастрофална грешка на локалните избори се определи за кандидати кои лошо котираат, а Димитриевски не го поддржа

Јас со Максим Димитриевски се познавам повеќе од 8 години, не знам како СДСМ направи така катастрофална грешка. Кај Максим беше јасно...
Вести

Атанасов: Престанете да не убедувате дека Заев е добар лидер, спасете си ја партијата додека не е доцна- досега се распаѓавте хоризонтално, а сега и вертикално

Престанете да не убедувате дека Зоран Заев е добар лидер! Гледате ли до каде не донесе! Другари спасете си ја партијата додека не е доцна....
Вести

Атанасов до Царовска: Најголем проблем е што вие не разбирате во што е проблемот, нудите концепт за кој образовни институции и соодветни факултети се изјаснуваат негативно

Претходните говорници имаа по 20 минути збор, сега ние имаме само по 10 минути. Тоа е за жал, нема правда. Во 2013-тата година тогаш новото...
Вести

Атанасов за власта на СДСМ: Институциите се затворени, крути и поради тоа реформите во образованието се лоши

– Повеќе би кажал дека сум отворен и дека зборувам отворено за процесот, за елементите што сакаат да се променат, за концептот и благодарност...
Вести

Пратениците Митрески, Атанасов, Камберовски и Зендели потврдија дека Вељаноски седницата на „27 април“ ја водел согласно Деловникот и Уставот

Јован Митрески, Петар Атанасов, Алија Камберовски и Фадил Зендели на денешното рочиште за настаните од 27 април потврдија дека тогашниот...
Вести

Атанасов: Бугарија ги напаѓа сите три столба на Македонија на кои се базира идентитетот, ако го изгубиме Гоце Делчев го губиме и ВМРО

Вчера во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Петар Атанасов, поранешен заменик министер за образование во Владата на Зоран Заев....
Вести

Какафонија во владеачката партија: СДСМ вели Атанасов го фати метла, Заев вели дека си поднел оставка бидејќи не го направиле министер за образование

Вистинска какафонија се случува во владеачката партија СДСМ по оставката на заменик министерот за образование Петар Атанасов. Имено,...