песочна бура

Пронајдени се 22 резултати на тема „песочна бура“
Вести

ВИДЕО: Песочна бура во Иран ги затвори училиштата и владините канцелари, а во Ирак илјадници луѓе побараа помош

Уште една песочна бура го погоди Техеран и затвори училишта и државни канцеларии, јавија денеска локални медиуми. Се наведува дека квалитетот...
Вести

Невообичаен метеоролошки феномен: Комбинација на ветрови, песочна бура, пожари и снег предизвика хаос во источна Австралија

Источна Австралија денеска беше погодена од невообичаен метеоролошки феномен, кој истовремени донел песочна бура, снег и силни ветрови. Ветровите ...