песна

Пронајдени се 90 резултати на тема „песна“
Музика

Македонската „Севда“ доби прекрасна верзија: Млади момци направија фузија на два тотално различни музички света (ВИДЕО)

„Севда“ е најново остварување на македонското електронско дуо „Cyrillic“ , а инспирација за истата е од македонската народна песна „Твојте...
Музика

Зад овој хит на Северина се крие голема трагедија- откако ќе ја слушнете оваа тажна приказна веднаш ќе ви надојдат солзи

Хрватската пејачка Северина Којиќ гостувајќи во една емисија говореше за својата кариера, но и за песната која станала вистински евергрин. Имено...
Познати

Протекоа деталите од музичка кариера на Луна: Откако ја сними првата песна во Македонија, еве со кого ќе го сними првиот дует

Ќерката на Анабела Атијас сериозно започна да се занимава со музика и во Македонија пред две недели во студиото на Дарко Димитров ја...