перо антиќ

Пронајдени се 46 резултати на тема „перо антиќ“
Кошарка

Антиќ го продава дресот со кој стана европски првак, парите ќе ги донира за погодените од големиот земјотрес во Турција (ФОТО)

Претседателот на Кошаркарската федерација и поранешен кошаркар Перо Антиќ, ќе се приклучи во хуманитарната акција за погодените од...
Познати

Тошиќ објави фотографија на Инстаграм, а Перо Антиќ мораше да му остави коментар за кој зборуваат сите – ова е доказ колку се блиски двајцата

Претседателот на кошаркарската федерација на Макединија, Перо Антиќ, е меѓу оние корисници на социјалните мрежи кои се постојано присутни. Антиќ...
Кошарка

Антиќ за Димитријевиќ: Најмногу сум разочаран од него бидејќи уште кога беше мал, постојано бев зад него и го поддржував

Претседателот на Кошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ се надоврза на критиките од селекторот кон Ненад Димитријевиќ...