перење

Пронајдени се 18 резултати на тема „перење“
Занимливости

Грешка што ја прават многу луѓе: Ако вашата облека и покрај ОМЕКНУВАЧОТ не мириса, тогаш направете го ОВА

Обрнете внимание на овие ставки Многу луѓе мислат дека перењето алишта е лесно, но тоа не е вистина. Постојат голем број работи кои можат...
Живот и стил

Ја ставила валканата облека во када и додала три состојки: Нечистотијата која ни машината за перење не успева да ја извади ја НЕМА

Една жена откри трик со чија помош успеа да ја извади целата нечистотија од нејзината облека. Таа изјавила дека целиот процес го направила...
Живот и стил

Колку често треба да ги переме пижамите? Oвој одговор ќе ве запрепасти – најверојатно не ни знаете дека го ризикувате здравјето

Маиците обично се мијат по неколку носења, фармерки по неколку недели, долна облека и чорапи по едно носење, а колку често ја миете облеката...