Перчо Божиновски

Пронајдени се 38 резултати на тема „Перчо Божиновски“
Вести

Божиновски: Две години Георгиески не смее да сруши една дивоградба, заради кој статусот на Охрид на листата на УНЕСКО виси

СДСМ и Георгиески немаат план, немаат визија и не знаат како затоа што се прочитани од народот и наместо заедно напред сега заедно назад...
Вести

Божиновски: Охриѓани се потпишуваат на граѓанската иницијатива и ви упатуваат јасна порака: „НЕ“ за фалсификат попис

Без ни малку срам СДСМ објавува конкурс за попишувачи на својата официјална партиска Фејсбук страница. Ако станува збор за статистичка...
Вести

Божиновски: Општата болница во Охрид стана ковид центар, граѓаните се оставени самите на себе, а власта не покажува грижа за нивното здравје

Недостаток на лекови, недостаток на терапија, немање протоколи на лечење, здравствени работници без заштитна опрема се само дел од проблемите...
Вести

Божиновски: Флексибилноста, грижата и емпатијата на професорите да надвладеат над незнаењето и немоќта на власта

Перчо Божиновски, професор по македонски јазик и литература порачува дека флексибилноста, грижата и емпатијата на професорите да надвладеат...
Вести

Божиновски: Со оваа власт ниту ќе се срушат дивоградбите, ниту има справување со здравствената и економската криза

Власта нема капацатет да се справи ниту со здравствената, ниту со економската криза всушност како што тоа го докажа и со дивоградбите....