пензионери

Пронајдени се 71 резултати на тема „пензионери“
Вести

Најмалку 230.000 пензионери во Македонија едвај преживуваат: „Планот за живот“ на СДСМ само лажно ветување за најстарите граѓани

Државна пензија, предвремено пензионирање, нови пензионерски домови, пензионерски клубови. Ова се само дел од ветувањата со кои...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ 3 ипол години краде од пензионерите, а сега откако им ги зема парите ќе го враќа стариот моделот кој го укинаа за да крадат

СДСМ 3 ипол години краде од пензионерите, а сега откако им ги зема парите ќе го враќа стариот моделот кој го укинаа за да крадат, се вели...
Вести

Милошоски: СДСМ 5 години ги зема парите на пензионерите кои им следуваа по едниот параметар кој го укинаа, а парите одеа на тендери во 4 очи

Прво морам да кажам дека до 2017 та година до септември пензионерите земаа пензии според ваквиот модел, се пресметуваше и растот на просечната...
Вести

Славески: Кога власта се расфрла со пари на сите страни, најмалку што треба е да се штеди на пензионерите, мора да се заштити нивната куповна моќ

Кога имаме расфрлање со пари на сите страни, најмалку треба да штедиме на пензионерите. Од владата нема јасен предлог за пензиите, тие...
Вести

СДСМ уште еднаш ги изманипулира пензионерите, овој пат во Чаир: Задолжително ги повика на средба без да им соопштат дека е за политички цели

Власта уште еднаш докажа дека присилно сака да ги придобие пензионерите. Имено, на Фејсбук страната „СДСМ Чаир“ се појави статус и...
Вести

Аргировски: Трошоците за живот растат, со зголемувањето на пензиите за 120 денари не може ни чоколада да им купиме на внуците

Срамното зголемување на пензиите за 1,2%, односно за 120 денари за време на падемија е омаловажување за сите нас, реагира првиот човек на...