пендаровски

Пронајдени се 25 резултати на тема „пендаровски“
Вести

Претседателот Пендаровски се обрати на Летната школа на Меѓународниот семинар за македонски јазик, литература и култура

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, преку видео порака се обрати на Летната школа на Меѓународниот семинар...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ размислува да поднесе иницијатива до Уставниот суд за одлуката на Пендаровски со која мандатот му го додели на Заев

ВМРО ДПМНЕ размислува да поднесе иницијатива до Уставниот суд за преиспитување на одлуката со која Претседателот Стево Пендаровски...
Регион

Вучиќ и Вулин со остри реакции: Пендаровски никој не го прашува и може да молчи на јазикот кој само Србија го признава

Вучиќ и Вулин со остри коментари за изјавата на Пендаровски во однос на границите меѓу Белград и Приштина Српкиот претседател Александар...
Вести

Пендаровски: Велигден да не потсети дека сега ни е потребна верба, храброст и трпение за да го издржиме овој тежок период

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска упати видео-порака до граѓаните по повод најголемиот христијански празник Велигден. -Денес...
Вести

Инспектор Илиевски до Пендаровски: Веднаш како врховен командант да побарате да се повлече скандалозната владина одлука за СЈО!

Во оваа вонредна здравстена состојба чума (КОВИД 19) со која се соочува нашата држава и одзема секој ден невини животи и над 550 потенцијални...