пеле

Пронајдени се 50 резултати на тема „пеле“
Познати

ТРОГАТЕЛНО ИСПРАЌАЊЕ НА ПЕЛЕ – ќерката објави последна фотографија од целото семејство врз фудбалерот, од глетката ќе се наежите (ФОТО)

Семејството на најголемиот фудбалер во историјата, Бразилецот Пеле, ја објави последната заедничка фотографија, испраќајќи го во...
Фудбал

ВИДЕО: Најголемиот на сите времиња: Пеле прв ги изведе најиконските потези на Меси, Роналдо, Зидан, Кројф, Иниеста…

Светот на фудбалот, но и спортот воопшто, остана во шок по смртта на легендарниот бразилски фудбалер, Пеле. „О Реи“ беше најголемито...
Фудбал

На 10 години му ветил на татко му дека ќе биде светски шампион, Пеле е единствениот кој три пати ја кренал „божицата“

Легендарниот Пеле уште како мал му ветил на својот татко дека со Бразил ќе го освои Светското првенство. Кога Мундијалот се играше...