пеколни температури

Пронајдени се 4 резултати на тема „пеколни температури“
Вести

Европа се подготвува за пеколен викенд: Температурите повторно ќе соборуваат рекорди, еве што не очекува во Македонија

Западна Европа се подготвува за уште еден топлотен бран, затоа што се очекува дека екстремните температури ќе го зафатат регионот втор...
Вести

Температурата достигна и до 50 степени: По пеколното време нова катастрофа во Австралија- ова никој не го очекуваше (ФОТО)

После големите жештини, делови на Австралија ги погодија катастрофални поплави. Во североисточниот дел на земјата повеќе од 20.000 луѓе...