пазарџии

Пронајдени се 23 резултати на тема „пазарџии“
Вести

Мицкоски: Инфлацијата е катастрофална, ММФ потврди дека ќе имаме најголема инфлација во регионот, власта е неспособна да се справи и треба да се повлече од институциите

Инфлацијата е катастрофална иако тоа владата не го признава. Според меѓународниот монетарен фонд ние ќе имаме најголема инфлација...
Вести

Мицкоски: Котлар како нов градоначалник уште во првите 100 дена ќе ги реши сите проблеми на пазарџиите, ќе се подобри и пристапот до самиот пазар

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес беше на средба со пазарџиите од Зелено пазарче во Скопје. -Денеска бевме овдека на пазарот,...
Вести

Мицкоски по средбата со пазарџиите: Настрана розевите очила и лагите на владата, народот живее тешко и во сиромаштија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со пазарџиите на „Зелено пазарче“. -Разговаравме за начинот...
Вести

Заев ги излажа пазарџиите- по претседателските избори тие ќе бидат изиграни, а мнозинството од нив ќе останат на улица

Пазарџиите повторно измамени од страна на власта. Имено Владата на денешната седница донесе одлука да не даде мислење за спорниот предлог-...
Вести

Бектеши им “плукна во лице“ на пазарџиите: Нивната тешка судбина не му е важна, па уште си дозволи да ги навредува (ВИДЕО)

Како да не беше доволно што македонската Влада удира по џебот на најсиромашните, сега министерот за економија распали и со навреди кон...
Вести

Мицкоски: Се удира по пазарџиите, а следни на удар се пензионерите, ќе им се скрати законското зголемување на пензиите

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за порталот Press24 порачува дека откако владата удри по пазарџиите, следни на удар...