павлинче честојнова

Пронајдени се 21 резултати на тема „павлинче честојнова“
Вести

Честојнова до СДСМ: Ова е популистички, предизборен буџет со кој се потценуваат граѓаните на Република Македонија

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Павлинче Честојнова на денешната седница на Комисија за финансирање и буџет посочи дека оваа...
Вести

Честојнова до заменик министерот за земјоделие: Дали сте запознаени дека од денес вработените во АД Водостопанство Тиквеш стапија во генерален штрајк

Пратеничката Павлинче Честојнова од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ при заседавање на Комисија за земјоделие...
Вести

Честојнова: Наместо вистинска реконструкција на Владата, гледаме смена на министри заради внатрепартиски несогласувања

Оваа влада која секојдневно го задолжува секој граѓанин на Република Македонија, која велеше нема слобода и живот и чист воздух, а ништо...
Македонија

Честојнова до Тевдовски: Во ова време асфалтот не е луксуз туку потреба, а вие одбивате да ставите асфалт во Неготино и околните села

На денешната седница на Комисијата за финансирање на буџет имаше обраќање пратеничката од редовите на ВМРО ДПМНЕ Павлинче Честојнова. Таа...
Вести

Честојнова: Бришењето на одлуките од АСНОМ е досега најголемото понижување кое некоја власт им го приредила на сопствениот народ

На денешната собраниска седница имаше обраќање пратеничката од редовите на ВМРО ДПМНЕ Павлинче Честојнова. Таа кажа дека со договорот...