павлина црвенковска

Пронајдени се 10 резултати на тема „павлина црвенковска“
Вести

Милошоски: Изборот на Павлина Црвенковска за претседател на Судскиот совет претставува деградација на мнозинството на судии во Македонија

Денес при посетата на општина Свети Николе, пратеникот Антонијо Милошоски беше прашан од страна на медиумите за коментар по изборот...
Вести

Арсовски: Црвенковска е донесена да го чисти криминалот на Заев, очигледна е нејзината поврзаност и на нејзиното семејство со СДСМ

Во врска со назначувањето на Павлина Црвенковска како Претседател на Судскиот совет, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски посочи...
Вести

Оштените штедачи објавуваат шема по која се одвивал грабежот на Еуростандард во кој учествувал сопругот на Павлина Црвенковска

Дали постои надеж за расчистување со криминалот и корупцијата во земја каде Павлина Црвенковска е претседател на Судскиот совет? Оштетените...
Вести

Стоилковски: Скандалот со Црвенковска само ја надополни сликата за состојбите во правосудниот систем во пупка на режимот на власта

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на денешната прес конференција на прашање од новинар околу скандалот со новата претседателка...