павле богоевски

Пронајдени се 41 резултати на тема „павле богоевски“
Вести

Богоевски за случајот со Рашковски: Власта има сериозен проблем со обезбедување на присуство на осомничените во постапките, особено во случаите со висока корупција

Вечерва во емисијата „Само вистина“ гостуваше Павле Богоевски кој што во своето гостување посочи дека не очекува, но се надева дека...
Вести

Богоевски призна: Со СДСМ на власт криминалот цвета, а тоа го потврди и Извештајот на Транспаренси Интернешнл

Павле Богоевски при своето гостување во „Само Вистина“ посочи дека резултатите од Извештајот на Транспаренси Интернешнл се разочарувачки,...
Вести

За вакво пpизнaниe се оди во затвop: Пaвлe глacал за измени во Кpивичниот зaкoник за да ocлободи син на пpaтеничка за таа да глaca за Ceверна

За скандалозно признание какво што имаше Павле Богоевски пред само неколку дена во затвор оди пола државен врв и пратенички состав,...
Вести

Оставката на Павле маска за непотизмот- Дали ќе има одговорност за скандалите со вработувања на блиски роднини на високи функционери?!

Дали оставката на пратеникот Павле Богоевски е маска за затскривање на големиот број случаи на непотизам? Ова е прашањето што се наметнува...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Оставката на Богоевски е само затскривање на големите криминалци во владата, потребна е кривична одговорност

Зоран Заев и Павле Богоевски се криминалци, ова денеска преку соопштение го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ. -И за Заев и за Богоевски постојат...
Вести

Стоилковски: Заев, Спасовски и Јовески мора да заминат поради поддршка на очигледна недвосмислена трговија и врски со криминални кланови“

Павле Богоевски веќе нема кредибилитет да ги претставува граѓаните во Собранието на Република Македонија и заради тоа мора да си поднесе...
Вести

ФОТО: Кичевчани го потсетија Павле Богоевски на скандалот, ВМРО-ДПМНЕ чека одговорност од пратеникот и негова оставка

По скандалот кој овие денови ја тресе јавноста, младите од Кичево со порака до пратеникот Павле Богоевски, алудираа тој да си даде оставка...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ му остави цело кило брашно пред Собранието на Павле Богоевски за да го потсети за оставката која се уште на ја дал (ВИДЕО)

Помина цела една недела, а Павле Богоевски не си дава оставка, ова денеска од пеед Собранието го истакна Сергеј Попов од ВМРО-ДПМНЕ. -Се...
Вести

Австрискиот вицеканцелар поднесе оставка по скандалот, а Богоевски може да продолжи да нарачува „Половинки“ бидејќи е власт (ВИДЕО)

Македонија се подалеку од Европа. Австрискиот вицеканцелар поднесе оставка откако беше објавено скандалозно видео, а пратеникот Богоевски...