патарини

Пронајдени се 26 резултати на тема „патарини“
Вести

НОВ ТРОШОК ЗА ГРАЃАНИТЕ – на автопатот Миладиновци – Штип се градат две патарини, подгответе си во џебот 320 денари за во двата правци!

Две нови патарини се градат со полна пареа на автопатот Миладиновци – Штип, а тоа значи и дополнителен трошок за граѓаните кои ќе патуваат...
Вести

КОРОНАТА НЕ ГИ СПРЕЧУВА: Македонија се „сели“ во Охрид, еве каква е ситуацијата на патарините низ земјава! (ФОТО+ВИДЕО)

Речиси илјадници граѓани овој викенд ќе ги преплават сите познати туристички дестинации во земјава, со оглед на споениот викенд и неработниот...
Вести

Скопјани се враќаат дома: Еве каква е моменталната слика на патарините, колони возила утрово го блокираа Ѓорче Петров! (ФОТО)

Повеќе од 20 илјади возила во четвртокот попладнето го напуштија главниот град поради 80 часовниот карантин кој заврши денеска во Скопје. Откако...
Твитови

На 500€ плата се замарате cо 100 денари за една патарина: Твитерџиите ја повикаа Мира Дизел да се изјасни за поскапените патарини (ХИТ ТВИТОВИ)

Доколку сакате да возите по автопатот Штип-Миладиновци, ќе треба да подигнете кредит од банка..#СеГрижиме pic.twitter.com/YmMhICJ4fF — Поречанец...