паста

Пронајдени се 8 резултати на тема „паста“
Храна и пијалаци

Откопчајте ги панталоните и олабавете го ременот: Рецепт за неодолива паста фажоли од рерна која ќе ве засити за целиот ден!

Pasta e fagioli или тестенини фажоли со грав се италијанска класика што со задоволство ја усвоивме во нашите тетратки за рецепти. Ова хранливо...