пасош

Пронајдени се 45 резултати на тема „пасош“
Вести

Од утре до недела нема прием и издавање на лични документи, еве што треба да направат граѓаните кои имаат закажано термин во овие денови

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека поради миграција во нов систем, од 23. 06. 2021 година (среда) започнувајќи...
Вести

Пасош со украден идентитет од МВР добил и Флорјан Мусај: Клучен член на кланот „Барути“ кој ја снабдуваше Европа со кокаин

Меѓу лицата на кој им бил издаден пасош со украден идентитет од МВР бил и Флорјан Мусај, еден од клучните членови на албанската криминална...
Вести

Милошоски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе амандман, пратеници да бидат само со македонско државјанство, да видиме СДСМ дали ќе го прифати

Добро утро на сите, јас сум Антонијо Милошоски државјанин на Република Македонија, но ете мета на некои луѓе кои што немаат попаметна...
Вести

Андоновски: Ниту некогаш сум имал, ниту планирам да имам бугарско или било кое друго државјанство освен македонското

Ниту некогаш сум имал, ниту планирам да имам бугарско или какво било друго државјанство освен македонското. Најверојатно на бугарските...