Партизан

Пронајдени се 24 резултати на тема „Партизан“
Фудбал

Иако се играше без публика, навивачи имаше: Гробари маскирани во фоторепортери навивале против Црвена ѕвезда

Според најавите, домаќинот го очекува парична казна, а ќе има санкции и за гостите Партизан и Црвена ѕвезда само втор пат во 163 меѓусебни...
Останати спортови

Карлеуша му донираше пари на Партизан, па удри по Србија: „Како држава го достигнавме дното“ (ФОТО)

Српската пејачка Јелена Карлеуша направи гест кој е вреден за аплауз донирајќи пари за греење на ватерполо клубот Партизан. Седумкратниот...
Фудбал

Репрезентативниот голман на Србија се откажува од српскиот пасош откако прими гол од Црвена Ѕвезда (ВИДЕО)

Црвена Ѕвезда и Партизан вчера го одиграа вечното дерби број 158, а резултатот беше 1:1, црвено- белите од израмнување дојдоа со контроверзен...
Фудбал

Се огласија од Ургентниот центар во Белград: Позната состојбата на фанот на Партизан кој доживеа срцев удар вчера

На натпреварот меѓу Партизан и Бешикташ вчера во Белград се случи една страшна сцена, кога во текот на мечот мораше да интервенира Брзата...