партизација

Пронајдени се 7 резултати на тема „партизација“
Вести

Јаневска: Законот за наставници и стручни соработници е лош бидејќи има неколку членови кои се дискриминаторски и се овозможува политизација и партизација

Овој закон за наставници и стручни соработници е лош бидејќи има неколку членови кои ние сметаме дека се дискриминаторски каде се овозможува...
Вести

Лефков: Огромна лага е дека некој ја опструира комисијата за образование бидејќи тука станува збор за спречување на страшна партизација

Огромна лага е дека некој ја опструира комисијата за образование. Министерката која е повереник на законот каде вели дека порастот...
Вести

Партизацијата во МНР продолжува: Луѓе блиски до СДСМ и без никакво дипломатско искуство се нагарадуваат и испраќаат на мисии во странство

Еден од најголемите бранители на политиките на Владата, Драган Алчинов со доаѓањето на СДСМ и Зоран Заев бил вработен во МНР и станал...
Вести

Заев се жали за смената на директорите од ДУИ во Гостивар, но молчи за бруталната партизација која се врши под негова диригентска палка

Премиерот Зоран Заев во своето интервју за порталот МКД.мк уште еднаш ги покажува своите двојни стандарди. Според Заев смената на директорите...
Вести

Експресно и без дискусија во Собранието: Помина првото читање на Законот за државни службеници, се спрема чистка во јавниот сектор и целосна партизација

Злоупотребувајќи го отсуството на ВМРО-ДПМНЕ од Собранието, парламентарното мнозинство на СДСМ и ДУИ денес во експресна процедура...