партиски вработувања

Пронајдени се 24 резултати на тема „партиски вработувања“
Вести

Комисија за локална самоуправа на ВМРО-ДПМНЕ: За СДСМ приоритет се партиските вработувања пред здравјето на граѓаните!

Повиците за ригорозно штедење очигледно не стигаат до ушите на власта, а обемот на работа „се зголемува“ само и единствено во општините...
Вести

Мисајловски: Во екот на најголемата здравствена криза, само во четири општини за партиски вработувања СДСМ ќе потроши скоро 57 милиони денари!

Во текот на вчерашниот ден излезе информација дека 15.000 луѓе биле отпуштени од работа од угостителскиот сектор. Стопанството едвај дише,...
Вести

Мицкоски: Во исто време кога Заев порачува кратење на платите на работниците, во општина Гази Баба обезбедуваат 15 милиони денари за нови партиски вработувања

Ајде што задоцнето, делумно и лошо ги копираат анти кризните мерки што ги предлагаме. Ајде што Зоран Заев копира и оди со интервјуа на...
Вести

Институциите без слух – Антикорупциска се уште ги чека документите за сомнителните вработувања на блиските роднини на СДСМ

Не запираат незаконските вработувања и унапредувања. Државните институции кадровски се зајакнуваат и покрај забраната за вработување...
Вести

Бројката на партиски вработувања од страна на СДСМ вртоглаво расте- функционерите секојдневно си ги вдомуваат најблиските (ФОТО)

Непотизмот продолжува да царува во државната администрација и единиците на локалната самоуправа. СДСМ, партијата која се „колнеше“...
Општини

Советот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Гевгелија не го дозволи предлогот на градоначалникот Поцков и понатаму да ја полни општината со партиски вработувања

ВМРО-ДПМНЕ ОК Гевгелија денеска информира дека на денешната седница на советот на општина Гевгелија не помина предлогот на градоначалникот...