парно греење

Пронајдени се 15 резултати на тема „парно греење“
Живот и стил

Експертите со одговор: Дали е поефтино да се остави парното вклучено цел ден или да се исклучува и вклучува?

Официјално дојде есента, температурите благо опаѓаат, а лисјата ја менуваат бојата. Како што се навикнуваме на пониски температури,...
Скопје

Стојкоски: Ги демантирам изнесените невистини, не сум дал ниту усна, ниту пак писмена забрана за гаснење на затоплување во ООУ „Мирче Ацев“

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски преку својата социјална мрежа Фејсбук испрати Демант до Телевизја Телма...
Скопје

Жителите на Автокоманда и Железара неколку дена без парно греење: „Плаќаме најскапо парно греење за да се смрзнуваме“

Жителите на скопските населби Автокоманда и Железара веќе неколку денови по ред немаат топло парно иако сметките навреме преку целата...