парма

Пронајдени се 8 резултати на тема „парма“
Фудбал

Можеби веќе го имаме голот на сезоната: Ѕвездата на Парма претрча цел терен, мина неколку играчи и постигна ефектен погодок (ВИДЕО)

Парма денеска успеа да дојде до важни три бода на домашен терен против Каљари. Тимот од Енио Тардини победи со 2:0, резултатот го отвори...
Фудбал

Повратникот во Калчото се засилува во последните мигови: Поранешната ѕвезда на Арсенал и Рома потпишува за славната Парма

Славниот италијански клуб Парма оваа година успеа да се врати во Серија А, нешто што предизвика радост кај многу фанови на Калчото и...
Фудбал

Драма во последното коло од Серија Б: Голема радост за фудбалските фанови- славниот италијански клуб се враќа во елитата (ВИДЕО)

Вистинска драма во последното коло од италијанската Серија Б! Драма која предизвика среќа и славење кај секој вистински фан на фудбалот,...